Valuutaturul kauplemiseks ei pea olema finantsalast kõrgharidust, töökogemust pangas või mõnd muud uhket märget CV-s. Olulisem on valmidus, vähemalt alguses, palju õppida, uurida ja pühendada sellele suur osa oma ajast, sest vastasel korral võib rahateenimise asemel hoopis olemasoleva väga kiirelt kaotada.

Väga olulised on siin ka teatud isikuomadused. Edukal kauplejal peab olema kannatust ja võime pea nö külmana hoida. Emotsionaalsuse eest tuleb lihtsalt rahas maksta. Kindlasti ei soovita seda ka inimestele, kellel on kalduvus asjadest sõltuvusse jääda või hasarti minna, sest kindlasti tuleb enne millegi tegemist, kui mitte 9 korda, siis vähemalt 5 korda mõõta.

Kui on huvi proovida, siis kõigepealt tuleks endale allalaadida kauplemisplatvorm. Enamlevinud on Metatraderi nimeline isend. Selle võib hankida programmitootja kodulehelt, aga ka mõne maakleri juurest, kes pakuvad demokontode tegemise võimalust.

Kui programm installeeritud ja esmakordselt avatud, siis on seal ees ilmselt mõned väheütlevad graafikud mustal põhjal, mis ei näita muud,  kui teatud valuutapaaride suhtelise hinna muutust. See hind ongi see, mille tõusu või langust ennustada üritades on võimalik raha teenida,  või siis kaotada.

Näiteks kõige populaarsema valuutapaari EUR/USD hinnaliikumine toimub nii, et kui miljonid kauplejad eelistavad omada pigem eurot kui dollarit, siis hind tõuseb, kui peetakse dollari omamist paremaks ,siis hind (euro) hind langeb. Kui arvate, et hind tõuseb selles paaris, siis tuleb võtta „Buy“ tehing ja kui arvate, et langeb, siis tuleb võtta „Sell“. Sellimine, ehk müümine ei eelda, et endal oleks olemas mingi hulk vastavat valuutat. Kui samal ajal otsustavad Buy kasuks ka sajad tuhanded samasugused koduskauplejad, aga mis olulisem, suured pangad või miks mitte ka keskpangad, siis hind tõuseb, sest nõudlus suureneb.

See, millal aga võtta Buy ja millal Sell, on igavesti lahendamata müsteerium ja 100% ette ennustada ühegi liikumist pole võimalik. See, mille poole kõik püüdlevad on see, et jätkusuutlikult enam-vähem täpselt ette ennustada hinnamuutusi. Siis on võimalik juba kenasti ära elada Forexilt tuleva rahaga.

Tundub proovimist väärt?

Advertisements