Meie eilne kauplemisidee müüa eurot hinnalt 1,3120 ei rakendunud enne NY sessiooni lõppu töösse ning seetõttu eemaldasime selle. Oleme endiselt valvsad uute ideede leidmisel, kuigi täna on reede ning nädalavahetuseks tehinguid kätte jätta me väga ei soovi.

EUR/USD

USA dollar nõrgenes kõigi peamiste valuutade vastu ning ka euro jätkab kõrgemate tippude tegemist. Eilsele rallile aitasid kindlasti kaasa eurotsooni paremad majandusnäitajad ning kuulõpu kasumivõtmine. Eurol õnnestus tõusta pisut üle 1,3100 piiri.

Vaadates tänast päeva, siis peab mainima, et tehnilised näitajad on tugevalt üleostetud ja korrektsioon hinnatõusus võiks olla tõenäoline. Ilmselt võib tänast hinnaliikumist mõjutada samauti kuulõpu kasumivõtmine. Analüütikud soovitavad hoida silma peal 1,2975 piiril, millest allapoole langedes võiks lühiajaline langus jõus olla.

Majanduskalender pakub täna mitmeid näitajaid. Kell 12:00 avaldataskse eurotsooni töötusemäär ja tarbijahinnaindeks. Kell 15:30 USA poole pealt kauaoodatud SKT. Hea või parem kui oodatud tulemus võiks anda dollarile vajalikku jõudu taastumiseks, oodatust halvem tulemus võib panna dollari tugeva müügisurve alla.

GBP/USD

Järjekordne nädal heade Suur-Britannia fundamentaalnäitajatega on aidanud kaasa naela märkimisväärsele tõusule ja  pannud dollari pullitrendi pooldavaid analüütikuid kukalt kratsima. Leitakse, et trendimuutus võib olla laual, kuid siiski tasub meeles pidada, et päevased tehnilised näitajad on üleostetud, mistõttu ei saa välistada hinnakorrektsiooni allapoole. Hinna langemine alla 1,5575 piiri on vajalik potentsiaalse languse jätkumiseks, seniks kuni hind püsib ülevalpool mainitud hinda, ei saa välistada kaabli edasist tõusu.

Suur-Britannia poolelt on majanduskalender täna tühi, niisiis saab turg seedida eilseid andmeid, mistõttu ei pruugi kindlat liikumissuunda ilmneda.

Soovime kõigile edukat kauplemispäeva!

Advertisements