Eilsel kauplemispäeval ei suutnud USA dollar end märkimisväärselt maksma panna, kuid tugevnes siiski commodity valuutade vastu. Võib-olla polnud USA dollaril jõudu nõrkade USA majandustulemuste tõttu, kuid ehk on turuoaslised äraootaval seisukohal täna avaldatava NFP suhtes, saamaks sealt signaali edasiseks tegevuseks.

Meie USD/CAD positsioon on endiselt punases, kuid USA dollari tugevnemine annab lootust, et tehingust saab asja. Seetõttu hoiame silma peal ka Kanada töötuse määral, mis avaldatkase kell 14:00.

EUR/USD

Euro suutmatus tõusta üle 1,3260 võttis ülesliikumise survet maha ning valuutapaar jäi konsolideeruma. Ilmselt paneb tänane NFP avaldamine asjad kuhugi poole liikuma ning seetõttu võib kauplemispäev enne seda olla tagasihoidlik, kuid pärastpoole volatiilne. Samas oleme näinud ka täiesti vastupidiseid juhtumeid, kus suuremad liikumised toimuvad juba enne tegelike tulemuste avaldamist. Analüütikute sõnul tasub jälgida 1,3100 piiri, millest allapoole murdmine võiks kaasa tuua edasist dollari tugevnemist.

Majanduskalender on täna esinduslik. Kell 13:00 avaldatakse Euroopa poolelt Saksamaa tööstustoodangu tulemused. USA sessiooni alguses tuleb aga igakuine tippsündmus NFP näol (oodatavasti suutis erasektor lisada 90 000 uut töökohta, mis peaks olema positiivseks signaaliks USA majanduse hingeelu kohta).

GBP/USD

Analüütikute hinnangul peaks kaua oodatud hinnakorrektsioon nüüd käes olema ning tahetakse näha hinna langust 1,5700 juurde, et saada selgemat signaali, kas kaabli pullitrend on endiselt jõus või on USA dollar selleks korraks oma nõrkuse minetanud.

Majanduskalendrist avaldatakse 11:30 Suur-Britannia tööstustoodangu tulemused, mis ootuste kohaselt peaksid tulema nõrgad.

Tänase NFP reede puhul sooviks tsiteerida 20. sajandi alguse tuntud spekulanti Jesse Livmore’i, kes ütles: “There is time to go long, time to go short, and time to go fishing!”

Niisiis me tänasel päeval väga kauplemisvõimalusi ei otsi, kuid vaatame, mis avatud positsoonidest saab.

Huvitavat kauplemispäeva!

Advertisements