Forex – olles enamiku nädalast avatud 24 tundi ööpäevas justkui härra Mauruse rahatasku – lihtsalt naelutab osad kauplejad oma külge. Mõned huvilised ongi meilt uurinud, millal on hea aeg kauplemiseks, sest elementaarne volatiilsus on päevakauplejale ilmseltgelt oluline.

Seetõttu toomegi siinkohal välja aktiivsemad kauplemiskellajad, alustades meile ajaliselt sobivaimast:

10:00-18:00 Londoni sessioon, algab parasjagu ajal, mis pole liialt varajane tõusmiseks. Hoolikas kaupleja jõuab enne Londoni sessiooni algust end kenasti uudistega ja eesoleva päevaga kurssi viia. Vaadata üle tehnilised- ja fundamentaalsed näitajad.

15:00-23:00 New York’i või siis USA sessioon.  Oluline on ka tähele panna, et kattuvad kellaajad on volatiilsuse kohapealt reeglina parimad, kuid olenevalt päevas ja olukorrast võib isegi kattuvatel kellaaegadel valitseda turugudel pühalik rahu kui kiriku käärkambris.

00:00-08:00 Sydney sessioon. Austraalia kauplejad võtavad kohad raalide taga sisse. Öise kauplemisviisi harrastajad saavad kaasa lüüa. Oleme isegi uudistega kauplemisega tegeledes austraalia sheilade ja bloke’idega rinda pistnud.

03:00-11:00 Tokyo sessioon. Jajah, jaapani koduperenaised hoiavad rahvusvaluuta käegkäigul silma peal. Kusjuures paljud abikaasad ei pidavat naiste valuutadega kauplemisest midagi teadma…

Ühtlasi jõudsime tagasi jälle Londoni ja ülejäänud Euroopa juurde, ehk siis meile päevavalguse seisukohalt mugavaimale kauplemisajale. Kuid kes päevast aega muuks vajalikuks kui kauplemiseks tarvitab, see võib öisel ajal Aasiaga ühte sammu astuda. Millegipärast on jäänud meile mulje, et Aasia sessioonil ei kaubelda nii agressiivselt, kuid ka see on teinekord vastupidis tõestust leidnud.

Internetis levib ka küllalt palju erinevaid kauplemisskeeme, kus mõne sessiooni avamisel kaks tehingut kummalegi poole ootama pannakse, lootuses avanemise kiiremale liikumisele. Pole kahjuks ise proovinud, kas kõnealused tehnikad ka toimivad, kuid kui keegi asjaga täpsemalt kursis on, siis arvamuse avaldamine oleks kiiduväärt!

Milline on Sinu lemmik kauplemisaeg?

Advertisements